نوع فایل
power point
حجم فایل
470 کیلوبایت
تعداد صفحات
69
تاریخ انتشار
۱۸ فروردین ۱۴۰۲
دسته بندی
تعداد بازدید
82 بازدید
7,000 تومان

این فایل در ۶۹ اسلاید گردآوری شده علاو بر شاه بلوط هندی در مورد بسیاری از گیاهان و میوهای دیگر از جمله زالزالک – سرخ ولیک – فندق – علف جارو یا خلنگ – درمنه – انگور خرس – توسکا – اسپیره و… دارای اطلاعات کمیاب و مفیدی می باشد.

پاورپوینت شاه بلوط هندی PPT

این فایل به صورت power point (پاور پوینت) به صورت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده گردآوری شده و آماده دانلود میباشد

در اینجا گزیده های از پاورپوینت شاه بلوط هندی را مشاهده می ننماید:

اسلاید اول:

 

پاورپوینت شاه بلوط هندی

میوه شاه بلوط هندی محتوی ۲۸ درصد ساپونین،  آسین و آسکولین، فراکسین و تانن است. از این مواد در ترکیبات دارو های صنعتی جهت درمان ناراحتی های قلبی یا گردش خوناستفاده می شود. مواد موثره روی مقاومت دیواره وریدها، افزایش نفوذپذیری کرونر ها و انعقاد خون نیز اثر دارند. از این مواد در درمان واریس و التهاب مجرای تنفسی فوقانی (خلط آورها) نیز استفاده می شود.

اسلاید ۳۱

شمشاد Buxus sempervirens L. تیره Buxuceae

شمشاد درخت یا درختچه ای است که در باغ و پارک ها به عنوان گیاه تزیینی کاشته می شود. شاخه های سبز آن دارای برگ های بیضی شکل با لبه های صاف و چرمی شکل است. در اوایل بهار گلهای نر آن به رنگ زرد طلایی در بغل برگ ها ظاهر می شوند. سپس گلهای ماده در اطراف گلهای نر ظاهر می شوند. میوه آن به صورت کپسول است.

 

اسلاید ۶۲

گل طاووسی Cytisus scoparius L. تیره بقولات

درختچه ای با شاخه های سبز، زاویه دار و برگ های متناوب و ۳ برگچه ای است. برگ ها در قسمت های فوقانی شاخه ها روی محور گل های جدا از هم می رویند و میوه آن دارای نیام و تقریبا قرمز رنگ است. تمام گیاه سمی است. این گیاه در دامنه های آفتابگیر و حواشی جنگل ها به وفور می روید. پس در پی بردن به خواص دارویی آن، مصرف این گیاه به طور گسترده ای آغاز شد.

اسلاید ۶۷

اسپیره Filipendula ulmaria L. تیره گلسرخ

اسپیره گیاهی است پایا با ساقه ای افراشته و گل آذین دیهیم به گل های سفید یا کرم رنگ. برگ ها متناوب تک شانه ای با دندانه های بزرگ هستند. میوه های آن هر کدام تنها یک دانه دارند. این گیاه به صورت خودرو در کنار آب ها و نزدیک چشمه ها و اماکن مرطوب به وفور یافت می شود. این گیاه از قدیم به عنوان گیاهی دارویی به کار می رفت.

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.