نوع فایل
WORD
حجم فایل
28 کیلوبایت
تعداد صفحات
10
تاریخ انتشار
۱۸ فروردین ۱۴۰۲
دسته بندی
تعداد بازدید
63 بازدید
3,000 تومان

مقاله مسیر دوطرفه با موضوع آیین زندگی

مقدمه:

من که فقر اطلاعات و معلومات را درباره ی زندگی خود حس می کردم و از نداشتن آن برای استفاده بهتر در زندگی رنج می بردم، توانستم با تکلیفی که استادم بر گردنم نهاد مطالعه ای در مورد روابط اجتماعی با افراد داشته باشم و آن ها را بهتر درک کنم، و به عنوان یک جوان برای زندگی بهتر در این دوره،تصمیم بگیرم.

اگر شما به افراد جامعه به خوبی بنگرید،حتماً در خواهید یافت که بیشتر اختلافات از روی جهل و فقر اطلاعات افراد در مورد جامعه و روابط آن ها با یکدیگر است و اگر طرفین در مورد چگونگی ارتباط با خود و یا همسر و فرزندان خود بیشتر می دانستند شاید اختلافات تا حدی منطقی به نظر می رسید.

بعضی افراد مشکل خود را با زور و یا قطع رابطه حل می کنند و بعضی دیگر نیز با مطالعاتی که انجام داده اند بهترین تصمیم را گرفته و خود را از یک بحران شخصیتی و یا اجتماعی نجات می دهند.

چرا ما از آن دسته افراد نباشیم که با مطالعه و تجربه ای که از این طریق بدست آورده ایم مشکل خود را حل کنیم.

مقاله ای که هم اینک شما می خوانید یا گوش می دهید،شاید کل مطالب را در بر نگرفته باشد ولی حداقل مشکلات ما جوانان را که تا حدودی هم مربوط به موقعیت جغرافیایی (فرهنگ) ما می باشد را دربر گرفته است.مطمئناً شما کشمکش قدرت را در خانواده حس کرده اید یا اینکه سخت بودن روحیه ی عاطفی پدر و مادر خود پی برده اید. شاید همه ی شما عزیزان اینگونه نیستید ولی هستند آن هایی که این مطالب برایشان جالب و خواندنی است.

نگرانی با شما چه می کند

پیشه وری که نداند چطور به جنگ نگرانی رود،جوان مرگ خواهد شد. «دکتر الکسیس کارل»

اولین راه شروع یک مسیر دوطرفه این است،که انسان خود را از ناراحتی های محیطی و خودسازی شده دور کند و به آینده ای روشن توجه داشته باشد.اگر به سازگاری محیط با خود شک دارید،خود را با محیط سازگار کنید،زیرا دنیای دیگری به جز، بعد از مرگ برای شما ساخته نشده است.

خوب به اینکه – یک سوم از کارمندان و صاحبان مغازه ها گرفتار امراض قلبی – زخم معده و فشار خون بوده و قبل از اینکه به سن ۴۵ سالگی برسند تیشه به ریشه ی حیات خود می زنند،در مقابل چه کامیابی و موفقیتی حاصل می کنند؟اکثراً به موقعیت هم نمی رسند!آیا کسی که در راه پیشرفت کسبش نتیجه ای جز زخم معده و اختلالات قلبی ندیده است،می توان کامیاب خواند؟

چه فایده ای می توان متصور شد از این که دنیایی را به بشری بدهند و در مقابل سلامتی اش را بگیرند؟ اگر تمام دنیا را هم داشته باشد شب بر یک بستر بیشتر نمی خوابد و در شبانه روز سه وعده بیشتر غذا نمی خورد،این کار برای یک چاه کن فقیر هم میسر است و به طور یقین به مراتب آسوده تر می خوابد و از غذایی که می خورد بیشتر از یک شخص صاحب نفوذ و عالی رتبه لذت می برد.

دانلود مقاله مسیر دوطرفه

دکتر «هارولدبین» می گوید:من ترجیح می دهم که در ایالت «آلباما»فقیرانه زندگی کرده و بانژو(۱) بنوازم تا این که در ۴۵ سالگی سلامت خود را با داشتن ریاست یک راه آهن بزرگ یا شرکت سیگار را از دست بدهم.

نگرانی می تواند انسان را گرفتار رماتیسم و ورم مفاصل کرده و بر صندلی چرخدار بنشاند.دکتر «روسل سیسیل(۲) » عقیده دارد که ناکامی در زناشویی،غصه و مصیبت های مالی،تنهایی،نگرانی و تألمات ممتد از عوامل مؤثر ورم مفاصل می باشد.

البته نباید تصور کرد که آنچه که در بالا ذکرش گذشت فقط ممکن است ورم مفاصل تولید کند،خیر،این بیماری به صورت ها مختلف ظاهر می گردد که در هر موقع عامل مخصوصی دارد.

برای درک بهتر،داستان فردی را تعریف می کنم که گرفتار یک بحران شدید مالی گردید و از طرف دیگر شرکت گاز،لوله گاز منزلش را قطع کرد و از قبول رهن عمارت او خودداری کرد.زنش ناگهان به ورم مفاصل گرفتار شد و با تمام داروها و غذاهای مقوی که برایش تجویز کردند درد به همان شدت باقی بود تا این که کار و بار او خوب شد و زندگانیشان رونقی گرفت،و از آن وقت مرض به خودی خود بهبود یافت.

بزرگترین اشتباهی که پزشکان مرتکب می شوند این است که سعی در معالجه ی جسم دارند،بدون این که لحظه ای هم در صدد شفای فکر و روح برآیند،در حالی که جسم و فکر توأم بوده و نمی توان آنها را جداگانه انگاشت و به طور جداگانه معالجه شان کرد.دوهزار و سیصد سال گذشت و تجربیات علم پزشکی به جایی رسید که تازه این حقیقت بزرگ را درک کند،که امروزه به عنوان رشته جدیدی به نام«پسیکو سمانیک(۳) » می خوانند.

راه حل :

مؤثرترین عوامل،استراحت و تفریح،همانا ایمان صحیح به دین و خواب و موسیقی و خنده است.به خداوند ایمان داشته باشید،خوب خوابیدن را بیاموزید و موسیقی را دوست بدارید،جنبه شوخی و تفریح زندگی را ببینید،در آن صورت است که صحت و سعادت نصیب شما خواهد شد…

قدر آنچه را دارید بشناسید

غمگین بودم که چرا کفش ندارم،تا این که مردی را دیدم که اصلاً پا نداشت. «هاروالدبوت»

برای طی کردن مسیر دوطرفه خود هرچه بهتر آن است که قدر آنچه را که دارید بشناسید و از فرصت هایی که به وجود می آید به خوبی استفاده کنید،فرصت ها تابلو یا زمان مشخصی ندارند آنها در زمان های نا مشخص به وجود آمده و به شکل های گوناگون در می آیند و آن وظیفه شما است که بتوانید از آنها به خوبی استفاده کنید.

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.